jorgediazcx jorgediazcx
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

if 4 quarts of ice cream cost $13.16 find the cost of 7 quarts of ice cream

Respuesta :

jennyc19p3p80u
jennyc19p3p80u jennyc19p3p80u
  • 12-10-2018

I divide 4 into 13.16 which is 3.29 so then u multiply 3.29 times 7 which is 23.03

So 23.03 is ur answer
Answer Link

Otras preguntas

Find the difference. 7 7/8 - 3 1/4 ?
A company used about 7.4 × 105 sheets of paper in a month. Of the paper used during the month, the accounting department used about 8.9 × 103 of the sheets. Abo
Will current flow more easily through a thick wire or a thin wire of the same material when connected to the same material when connected to the same material,
sedimentation as a method of water purification results in what
I need help. I don't know how to solve the problem at all.
Where does friction occur? Can it happen in liquids, air, with solids?
How do I solve 2 2/7 - 1 1/3
transform the formula for the area of a triangle to solve for the height, h
A company used about 7.4 × 105 sheets of paper in a month. Of the paper used during the month, the accounting department used about 8.9 × 103 of the sheets. Abo
the formula for the surface area of a pyramid is: SA=1/2LP+B . which equation solves formula for p