leah2582
leah2582 leah2582
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries cost $3. How many packages can u buy for $9?

Respuesta :

ronnica14
ronnica14 ronnica14
  • 13-10-2018
you can buy 3 packages for $9 bc 3×3=9
Answer Link

Otras preguntas

Nine tenths of a sum of money is 45. Find the whole amount
On a certain map 2.5 inches represents 15 miles. Bay City and Greenwood are 4 inches apart on the map. What is the actual distance between Bay City and Greenwoo
Which of these is an abiotic factor of an aquarium ecosystem? a. algae growing on the glass b. gravel on the bottom of the aquarium c. plants growing from the
What is the composition of earths atmosphere
What made it difficult for early United States leaders to maintain neutrality during conflicts between France and Great Britain?
Tyler is planting 60 trees at the apple orchard he will plant a trees in each row how many four rows of trees will Tyler plant
Which statement about flat characters is true choices: Flat characters have multifaceted story lines,,,Flat characters are usually the major characters of a plo
Which was NOT a duty of serfs? Building roads Military aid Recruiting of new serfs Farming and crop harvesting
Simplify the expression. (-4 + 7i)(-4 - 7i)
How do you use elimination in 4x-3y=8 and 5x-2y=-11