anoynomouskali7558 anoynomouskali7558
  • 13-10-2018
  • Mathematics
contestada

6 pounds of raisins cost 12$, what is the price per pound of raisins?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-10-2018
2 dollars because 2 times 6 is 12 so it's 2 dollar per pound of raisons
Answer Link

Otras preguntas

What does the tone of a story tell the reader
write 3954 in expanded form using powers of 10
1. The war ended with two atomic blasts. 2. European borders were rearranged. 3. Populations were displaced because of hostilities. Are the above consequences
How did African Americans feel about the Grandfather clause? Why did the Grandfather clause really upset African Americans in general?
What is the area of LMN
Which equation is correct for ∆FON? Answers: A.) cos F= 9/18 B.) sin F 9/18 C.) sin F=18/9 D.) cos F=18/9
A company's profit motive benefits consumers by ensuring the products and services they need are available at a high quality
Japanese military leaders pushed for Japan to capture more territory in Manchuria during the 1930s because they
A family wants to fence in a rectangular area for a garden. one side of the garden will border their house and will not be fenced. find the dimensions of the ga
What is the value of n in the equation 1/2(n – 4) – 3 = 3 – (2n + 3)?