MimiDaBest2881 MimiDaBest2881
  • 15-10-2018
  • Mathematics
contestada

If i have 4 pounds of beef and it costs $9.56 how much would it cost me if I had 1 pound of beef

Respuesta :

Katieg3593
Katieg3593 Katieg3593
  • 15-10-2018

to do this just divide 9.56 by 4 to get $2.39

Answer Link
bellaoroz bellaoroz
  • 15-10-2018
$2.39 = 9.56/4 as the answer comes out to be $2.39
Answer Link

Otras preguntas

The ability to obtain energy via the oxidation of reduced sulfur compounds (e.g., H2S) is widespread among prokaryotes (both Bacteria and Archaea). Unfortunatel
Every team member of the games development team at Crux Corp. is present when new employees are hired. Every team member works on his or her own project and als
Zoe has a chance of receiving an A grade in statistics, a chance of receiving an A grade in mathematics, and a chance of receiving A grades in both statistic
Imprudential, Inc. has an unfunded pension liability of $627 million that must be paid in 21 years. To assess the value of the firm's stock, financial analysts
What is x in 2(x+20)=90
The essentially aids in cellular homeostasis by providing the main transport mechanism for proteins within the cell. A mitochondrion nucleus C. endoplasmic reti
What is the range of thickness of the crust?
please help y≥1/3x-3​
Which of these statements best describes a scientific theory? It is a description of an observation which does not change over time. It is a description of an o
As she walked through her neighborhood, Jodie, a 6 year old girl, frequently saw a large brown dog. She repeatedly walked to the dog to pet it, but as her hand