jekabasele9924 jekabasele9924
  • 11-11-2018
  • Mathematics
contestada

Jacob bought a new circular saw . Then he bought 8 different blades for it. Each blade cost $23 . How much did Jacob spent on all ?

Respuesta :

Pipsqueekwiz
Pipsqueekwiz Pipsqueekwiz
  • 12-11-2018
so if each blade cost $23 you could add 23 8 times.
23+23+23+23+23+23+23+23= 184
or if you can do multiplication it could be
23x8=184
In total Jacob spent $184
Answer Link

Otras preguntas

help meeeeeeee pleasee
The laws of are universal. Biology Physics Chemistry B and C
I BET YOU WONT ANSWER THIS QUESTION CORRECTLY :)
help..... simply this fraction[tex] \frac{22}{40} [/tex]​
a sporting goods manufacturer requires 2/5yd of fabrick to a pair of soccer shorts how many shorts can be made from 4yd of fabric​
Help me with this pls and thank you
Which two numbers doesStartRoot 128 EndRoot lie between on a number line? 11.0 and 11.1 11.2 and 11.3 11.3 and 11.4 11.4 and 11.5
Yolanda works mowing lawns and babysitting. She earns $8.20 an hour for mowing and $7.40 an hour for babysitting. How much will she earn for 6 hours of mowing a
Find the value of x.
What are the solutions to 2 * (x - 7) ^ 2 = 32 ?