angie4917 angie4917
  • 12-11-2018
  • Mathematics
contestada

A sign at grocery store read 4 apples for 0.82 what would be the cost pr applel

Respuesta :

freya67 freya67
  • 12-11-2018
To complete this question, you would do
[tex]0.82 \div 4[/tex]
this equals 0.205 per apple, or 0.21 if rounded to 2 decimal places
Answer Link

Otras preguntas

more vitamin A you can seecould help savetraditional cropunsubstantiated risksmore nutritious
Donna, Alan, and Boris have a total of $113 in their wallets. Boris has 4 times what Alan has. Alan has $7 more than Donna. How much do they have in their walle
Which statement describes the process of osmosis in an animal cell?
A 5-kg piece of lead (specific heat 0.03 cal/gC) having a temperature of 80C is added to 500 g of water having a temperature of 20C. What is the final equilibri
Suppose that you increase the height of this cylinder by 10 cm. By how much does the volume increase? radius = 5 cm, height = 7 cm
This is my letter to the world that never wrote to me- the simple news that nature told- with tender majesty her message is committed to hands i cannot see- for
Which are features of myths? Select four options.
The principal P is borrowed at a simple interest rate r for a period of time t. Find the​ loan's future value​ A, or the total amount due at time t. P = ​$1000​
When something is above the earth's surface, what's the formula
Geometry help please!! 20 points