justloveyuki2684 justloveyuki2684
  • 12-11-2018
  • Mathematics
contestada

Marie bought a 32 ounce jar of peanut butter for $8 what is the unit price

Respuesta :

thharis23 thharis23
  • 16-11-2018

it is $4 is your answer

Answer Link

Otras preguntas

The best way to choose a travel agent is by A. finding one with no fees. B. choosing one close to your destination. C. interviewing several personally. D. l
what fractions in this list are less than 1/2? 3/6,7/15,4/9,5/8
A federal case in Texas would begin in a
15 acres decreased by 80%
What two religious groups lived in Arab lands
the product of what number and 7 is less than 49
if Scott wood makes 91% of all his free throws then what is the probability that he will make all of his next 6 attempts
When the play Oedipus Rex begins what is true
The probability of drawing a red marble from a bag is 34%. What is the probability of drawing a marble that is not red from the bag? ______%
Jim buys two boxes of apples. 90% of the total apples are ripe. Each box contains 15 apples. How many apples are unripe?