mh3preciosa
mh3preciosa mh3preciosa
  • 13-11-2018
  • Mathematics
contestada

A shop sells candles in 3 boxes for $12.60 each or 1 candle for $5.50. How much do 8 candles cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2018

For the 1 candles it will cost

40 bucks. 5.50 times 8


As for the 3 boxes, I need to know how much is in each box.

Answer Link

Otras preguntas

The perimeter of a rectangle is less than or equal to 50 inches. The length of the rectangle is 10 inches. What inequality represents the possible values of the
Geoscientists all study the same thing as volcanology and seismologist True or False?
Which one of the following statements regarding physical activity and arthritis is most accurate? A) Post-menopausal women should not engage in physical activit
which characteristics describes all eukaryotic but no prokaryote
It will cost $3,500 to acquire a small hot dog cart. cart sales are expected to be $1,500 a year for three years. after the three years, the cart is expected to
who called georgia the most delightful land?
What are some ways to accept data typed into a cell? Check all that apply. pressing the Enter key pressing the Tab key pressing the Control key pressing the Bac
Landry bought 11 binders and notepads from the market and spent $45. Binders cost $6 each and notepads cost $2.50 each. Which two equations can be used to find
What is a blue jays species within its genus
Margarita y Juan _________ el café. Preparan Escuchan EstudianMiran