princessnan3066 princessnan3066
  • 13-11-2018
  • Mathematics
contestada

Sandra pays $11 for 2.75 pounds of cheese. What is the cost per pound?
$0.40
$0.44
$4.00
$4.40

Respuesta :

wethepepes wethepepes
  • 13-11-2018

Divide it and you'll get 4.00

Answer Link
aydan0907 aydan0907
  • 19-06-2020

Answer:

4.00

Step-by-step explanation:

when you dived 11 and 2.75 you get 4.00

Answer Link

Otras preguntas

what is a strategy/initiative that promotes health and wellbeing???
What was the time frame for the Renaissance?
which is the correct answer?
please I need help ​
Chegg Megan Corp. recognizes revenue over time to account for long-term contracts. At the date the contract is signed, the price is $600,000 and the expected co
Consider the following statement which refers to the block When you execute this block in Scratch, your computer is actually doing several things: retrieving va
4x - 5y = 15 find the slope and y-intercept
governments all around the world who lead their people with an iron fist and instill fear on everyone within the country
I will give brainliest!!!! Which expressions are equivalent to x+x+x+2? Choose 2 answers: A 3x + 2 (Choice B) B 3 + 2x (Choice C) C 3(x+2) (Choice D) D 2(x+1)+x
Restaurant Bill: $60.00 Tip 25%, Final amount?