KevinEpps353 KevinEpps353
  • 13-11-2018
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of 3.50 for 4 muffins.What is the price per dozen

Respuesta :

ashleyfields
ashleyfields ashleyfields
  • 13-11-2018
1
3.50
3.50
+3.50
______
10 .50
Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help Bigmamma explain the question below to my daughter. I grew up on basic Math. Please! Question- Tasha believes that she can rewrite the d
686,293 what is the value of the 8
Name a number between 2.65 and 2.66. Explain how you get your answer. ..
Radar indicates a car is traveling at 90 miles per hour. How fast is the car traveling in kilometers per hour? (Use this conversion formula: 1 mile = 1.609 kilo
What r  All of the prime numbers
Help please ...a square card has an area of 15 in.^2 what is the approximate side length of the card
-1/2 divided by what equals -7/3
How do fungi benefit from being able to reproduce both asexually and sexually?
Who was allowed to participate in Athenian democracy?
Write 3.050904 in expanded form in two ways.