sapphirewolf123210 sapphirewolf123210
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for $32.05 to 15 gallons

Respuesta :

datgamer13
datgamer13 datgamer13
  • 14-11-2018

To figure this out, just divide 32.05 / 15.

32.05 / 15 ≈ 2.1367

So, the rate for dollars per gallon is about 2.1367!

Answer Link
chloejoy418
chloejoy418 chloejoy418
  • 14-11-2018

$32.05 / 15g = 2.136

$2.14 per gallon

Answer Link

Otras preguntas

sarah’s dog is half the size of her sisters dog. combined, the two dogs weigh 60 pounds. which equation best describes the weight ( x ) of sarahs dog
If p = w then p + s = q + sReflexive propertyMultiplication propertySymmetric propertyAddition property
How many ways can an employer send 3 employees to a job fair if she has 11 employees? 165 6,652,800 40,320 990
Solve the inequality |x+1|-3 < 4
It is common to see birds of prey rising upward on thermals. The paths they take may be spiral-like. You can model the spiral motion as uniform circular motion
what the number 0.4% of 82.1
For what is Asoka mainly known? A. Uniting India into one empire B. Opening up trade with China C. Promoting the Buddhism faith D. Ruling with a mandate from
What is the relationship best first-person point of view and bias? A. First persons point of view is told from perspective B. First person point of view is mos
310000cm^3 to cubic meters
2(5c-7)≥10(c-3)solve please! due tomorrow, and thank you!