monse20079
monse20079 monse20079
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

Please help urgent!!!!!!!!!and explain how you got your answer

Please help urgentand explain how you got your answer class=

Respuesta :

kathyxm kathyxm
  • 15-11-2018
what you would do is divide the object by its price for example 3 apples by $0.59 cents that would be $0.19
Answer Link

Otras preguntas

Thom worked 20 hours last week at the sporting-goods store and earned $155.00. If he continues to earn the same hourly pay, how many additional hours must he wo
Adam has 1 2/5 meters of rope that he wants to cut into pieces that are each 1/5 meters long. How many pieces can he cut? Brianne has 3 3/8 pounds of strawberri
Acme annuities recently offered an annuity that pays 4.7% compound monthly. What equal monthly deposit should be made into this annuity in order to have $92000
a pan containing hot water is left on the counter and becomes cool mainly due to A. water molecules moving apart B. cold air penetrating the hot water C. heat
Which of the following is NOT a component of skill-related fitness? balance speed power heart rate
In lord of the flies what was the theme?
In the story of how the fly saved the river what does the fly do after the meeting? How does the animals react?
Roger has 3/4 gallon of milk. He gives 1/2 of it to a friend. How many gallons of milk does Roger have left?
There are about _________ million drivers in the United States
What are the best ways to determine whether a polynomial equation has a repeated solution?