Kaurnavleen100
Kaurnavleen100 Kaurnavleen100
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

David and Mary split the cost of a pound each of jelly beans,gundrops,andpeppermints. how much they pay?

Respuesta :

thelittlebrokenautho
thelittlebrokenautho thelittlebrokenautho
  • 15-11-2018

How much was the total?

Answer Link

Otras preguntas

An equilateral triangle has a side measure of 7 ft. Find the perimeter of the triangle.
8, minus some number divided by 3, equals 6. Find the number. A) -14/3 B) 4 C) 6 D) 2/3
when you gain awareness knowledge and build health skills you are increasing your
Being uninhabitable means that a country has chosen not to take sides in an international conflict. True False
When examining features on the ocean floor, like a volcano, how would it appear? severely eroded not eroded at all only somewhat eroded barely eroded compared t
Lorine drew the model below to represent the equation 16 + 28 = ___ ´ (4 + 7).
In 3434 pound of a spice mix, there is 5656 cup of cinnamon. How much cinnamon does the spice mix contain per pound? A 5858 cup ​ B 910910 ​ cup ​ C 119119 ​ cu
You push a coin across a table. The coin stops how does the motion relate to the balance and unbalanced forces
Which is NOT a process in the second trimester? A. The baby uses all five senses. B. Hair, eyebrows, and eyelashes develop. C. Finger and toenails grow. D. The
A hotel offers two activity packages. One costs $192 and includes 3 h of horseback riding and 2 h of parasailing. The second costs $213 and includes 2 h of hors