fryegirl02
fryegirl02
16-11-2018
Mathematics
contestada
Find the unit rate for $5.40 for 24 cans.
Respuesta :
josherickson1023
josherickson1023
17-11-2018
5.40/24 = 0.23 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
In decimals, how many total miles did you hike last month?
2h2 o2 = 2h2o how many moles of water are produced from 13.35 mol of oxygen?
how many 3/4 foot pieces of string can be cut from a piece of string 4 1/2 feet long
a number b less the quotient of a number k and 5
During a controlled experiment, scientist isolates and tests. A. a conclusion B. a mass of information C. a control group D. a single variable
if 2s +10r = 2(2s-5r) = 42, then what is the value of r?
what is the [oh−] of a solution with ph 5.75
why does the enzyme tryPsin get deactivated when ontroduced in the gastric juice of the stomach?
what organ produces estrogen and progesterone
The density of table sugar is 1.59g/cm3 .What is the volume of 7.85g of sugar