kimmykbaby kimmykbaby
  • 11-12-2018
  • Mathematics
contestada

you can buy 8 apples for $4 how many can you buy for $10

Respuesta :

burkes01
burkes01 burkes01
  • 12-12-2018

Answer: 20 apples, because if you say 8 apples=$4, then that means 2 apples =$1, so $10=20 apples


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Which rule applies to this equation? (6)(3 π) = 18 π Rational x Irrational = Rational Rational x Irrational = Irrational Rational x Rational = Rational Irration
What are the products of respiration?
How can we filter out numbers less than 2 in a number sequence to find prime numbers? O We can test numbers less than 2 by checking if it is divisible by 2. O
How are medical scans being used for virtual autopsies and forensic investigations?
WILL YOU JOIN? WILL YA ;)
Merger Company has 10 employees, each of whom earns $2,000 per month and has been employed since January 1. FICA Social Security taxes are 6.2% of the first $13
1) What does the information about foreign employn mean write about it.​
Tom was working as a delivery driver for the local pizza store. In 2014, he made approximately $20,000 for the entire year delivering pizza and performing othe
In 3-5 sentences, describe the advantages and disadvantages of using these two different images to model Mitosis.
Réécriture (10 min, 5 points) Réécrivez ce passage au passé composé en procé- dant à toutes les transformations nécessaires. << Aussitôt tout bascule, et