samarasellers
samarasellers samarasellers
  • 11-12-2018
  • Geography
contestada

Theo's mom bought an eight-pack of juice boxes at the store for $4 determine the unit rate for the juice boxes

Respuesta :

kaywashere202
kaywashere202 kaywashere202
  • 11-12-2018

8x = 4. x = 4/8. x = 0.5. The unit rate for juice boxes is $0.50.

Answer Link

Otras preguntas

How can you adjust an audio or video clip to only play a small portion? Open the Format tab, and click the Trim Audio button.Drag the start and end point marker
Microscopic organisms like ________________________ also go through natural selection and can become drug resistant. a fossils b plants c animals d bacteria
Which table shows a proportional relationship?
Donna and Dave were participating in a lab on the properties of water. First, they tried to see how many drops of water they could fit on a penny. Then they dro
What type of industries do well in coastal areas? A. fishing and shipping B. natural gas and mining C. forestry and steel D. agriculture and chemicals
Change these simple present sentence to present continuous Nosotros hacemos la cama.
Find the volume of the figure. Round to the nearest tenth.
PLEASE HELP IF YOU KNOW HOW TO EXPLAIN
I need the best topic to do a speech? and some quote also a beat of introduction
hellllppppppppppppppppppppppp