ramirezfelipe590 ramirezfelipe590
  • 14-12-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a dozen rolls cost 3.99?

Respuesta :

abc123xyz999
abc123xyz999 abc123xyz999
  • 14-12-2018

Answer:

$0.3325

Step-by-step explanation:

Divide.

Answer Link

Otras preguntas

A store manger bought 7 boxes of books.each box held 25 books.he then bought 9 boxes of pencils.there were 100 pencils in each box. If the manger paid $19 for
WHAT IS 2K + 10 USING DISTRIBUTIVE PROPERTY, THANKS 45 POINTS TO ANYONE WHO CAN ANSWER
In September 1918, more than one million American soldiers advanced on heavily fortified German positions near the _____. A.Marne River B.Argonne Forest C.city
python Distance Traveled The distance a vehicle travels can be calculated as follows:Distance = Speed × Time For example, if a train travels 40 miles per hour f
Rosa already owns 2 necklaces, and additional necklaces are priced at 1 for a dollar. How much money does Rosa need to spend on new necklaces in order to own a
Why are scientists warning that exclusively growing this mutant type by asexual reproduction presents a serious disadvantage?
The US Energy Department states that 60% of all US households have ceiling fans. In addition, 29% of all US households have an outdoor grill. Suppose 13% of all
What is the value of the function at x = 2? Enter your answer in the box.
Plane p contains four distinct lines line 1 line 2 line 3 and line 4. Suppose line 1 intersects line 2, line 2 intersects line 3 and line 3 intersects line 4. H
Answer please !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!