kateeliza16 kateeliza16
  • 12-01-2019
  • Mathematics
contestada

3 erasers cost $4.41 which equations would help determine the cost of 4 erasers

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-01-2019

Answer:5.88

Step-by-step explanation:

Divide 3 by the amount to get the price of one. Then multiply 1 by 4

:)


Answer Link
ronglinf222
ronglinf222 ronglinf222
  • 12-01-2019

Answer:

17.64

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

. The toasting cycle of an automatic toaster is started by A. pushing the bread rack down. B. pushing the start button. C. turning on the built-in switch. D. se
The manager of a warehouse would like to know how many errors are made when a product’s serial number is read by a bar-code reader. Six samples are collected of
disadvantage of tradiinal health care
Because it contains just a small amount of distortion over a local area, a _____ projection map is used to make road and weather maps.
Ayer tuve que hacer unas diligencias en la ciudad pero me fue fatal. Primero, fui a la frutería pero estaba (1) (cerrar).
The Second Continental Congress voted in favor of independence from England and wrote the document called the:
What was significant about the Battle of the Somme?
What is the answer to ( √2 - √3 )² =
Anderson found the answers to his math assignment online and used them to finish his homework. When he was done he posted a status update, "Homework finished. T
Ob has 50 feet of fencing to enclose a rectangular garden. if one side of the garden is x feet long, he wants the other side to be (25 – x) feet wide. what valu