santaclause6
santaclause6
13-01-2019
Mathematics
contestada
what the cost of 17kg if 1kg cost #2.50
Respuesta :
reedersethanox20rc
reedersethanox20rc
13-01-2019
£42.50 because you just need to times the 2.50 by 17
Answer Link
appooshps4
appooshps4
13-01-2019
Amount=17
cost per kg=2.50
Therefore total amount= 17×2.50=42.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
Which sentence best describes the process of convection? A. A rock melts when magma touches it. B. Water vapor in the air forms liquid water. C. Cool
Please help i really need help!
How do you write more than 120 as an inequality
Leslie is at the store with $60 in her purse. She sees two shirts that she wants that each cost $25. There is also a jacket she wants that costs $55. What best
What was England like in the early 1900
9 friends share 3 pumpkin pies equally. What fraction of a pumpkin pie does each friend get?
The life of the typical college student is characterized by time spent in many different areas. How can this thesis statement be improved?
Percy Jackson chapter 19 What does the scene in the throne room tell you about each other of the three friends
How does visualization promote relaxation and stress reduction?
80 members decreased by 65%