gilchris27631 gilchris27631
  • 16-01-2019
  • Mathematics
contestada

Vector but 15.6 pounds of paintballs. Altogether, the balls cost $35.99. About how much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

hartzpeyton136 hartzpeyton136
  • 28-01-2019

Answer:

$2.30

Step-by-step explanation:


Answer Link
anthonyroman78
anthonyroman78 anthonyroman78
  • 06-03-2019

Answer:

About 2.00 YOUR WELCOME

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

As it turned out, deregulating the savings and loan industry was a bad thing. Why was this true? There were not enough consumers willing to invest in them. They
Can someone please answer the side questions?? I really really need help
Currently I have a 70.50 (D+) in my french class and my final exam for it is tomorrow. What is the minimum possible grade I can get to pass the class?
In which sentence is the underlined phrase an adverb phrase? The students in Mr. Bruns’s class planned a party for his retirement. Mr. Bruns had been teaching
1+4=5 2+5=12 3+6=21 8+11=?
The Highway Transportation System is coordinated by the U.S. Department of Transportation B. your local police department C. the Department of Education D. the
A _________ happens when the quantity supplied is more than the quantity demanded and often leads to a drop in prices. a. surplus b. shortage c. price floor
what is the degree of the polynomial Xy+3x^2-7+x A:4 B:2 C:1 D:3
What is the Rhyme scheme and Metrical pattern of The Lake Of the Dismal Swamp
Gathering information with your eyes is called. A. central vision B. peripheral vision C. rubbernecking D. visual perception