mathboy24 mathboy24
  • 12-04-2016
  • Mathematics
contestada

if a dozen eggs cost $ 1.35what is the unit cost

Respuesta :

Nyenteah
Nyenteah Nyenteah
  • 12-04-2016
the unit price is 8.88 cents. You take the number your dealing with (dozen=12) and divide it by the price (1.35)

Answer Link

Otras preguntas

The Rest Inn gives a 15% discount off of the regular rate of $145 per night if you book a three night stay. What would the cost be for a 3 night stay at the spe
Write the equation of this line in slope-intercept form.
log10 2=P,then the value of log10 5 is
Uncommon is to rare as Frank is to​
please help me !!! thankss
Scenario 2: Convince TCC Board of Directors that you should be the commencement speaker at your graduation. Pathos: Ethos: Logos:
what were the reconstrution acts
Solve for X, Leave in simplest radical
.........................,
Find the area of the shaded figure