AilinSanchez1
AilinSanchez1 AilinSanchez1
  • 14-04-2016
  • Mathematics
contestada

Ann bought 2 pounds of cheese to make lasagna the recipe gived the amount of cheese needed in onces How mojaunces how many ounces did she buy

Respuesta :

ashneet ashneet
  • 14-04-2016
32 ounces because 1 pound equals to 32 ounces 
Answer Link

Otras preguntas

What percentage of people usually fall within one standard deviation of the mean?a. 68%b. 75%c. 95%d. 99%
HW_05_MISSING: Which type of analysis is used to identify and handle missing data in business analytics? a. Descriptive analysis b. Inferential analysis c. Expl
In what ways markey a bad pet
1/7 Question One a) A company uses 140,000 units of Material X each year, which costs Tsh 30 for each unit before discount. The costs of making an order are Tsh
Let G = (V, E) be a directed graph, where V is a set of cities, and E represents all possible flights between the cities in V. For every edge {u,x} ∊ E, you are
At about what age does the Anti-A or Anti-B form in the blood?
Assertion: A spring has potential energy, both when it is compressed or stretched. Reason: In compressing or stretching, work is done on the spring against the
help me solve my math
What is true about the composition of the atmosphere? a) Most of the atmosphere is composed of water vapor b) The atmosphere is composed of two gases which are
What is the value of the digit '3' in the number 2341, (A) 3 x 8° (B) 3 x 8 (C) 3 x 8 (D) 3 x 8'