xXLokieXx
xXLokieXx xXLokieXx
  • 14-04-2016
  • Mathematics
contestada

Can someone help me solve this please?

Can someone help me solve this please class=

Respuesta :

luluyas
luluyas luluyas
  • 14-04-2016
first divide the total cost by 21. when you get the answer multiply the cost of 1 apple by 8. bam. answer.
Answer Link

Otras preguntas

What is 6.9 as a fraction and a mixed number, unsimplified?
Which pair of angles listed below are adjacent angles? Parallel Lines and Transversals A. 1 and 2 B. 1 and 3 C. 1 and 4 D. 2 and 3
provide the missing reason in the following proof. Statement: y + 0 = y a. Symmetric property b. Additive inverse property c. Additive identity property d. O
34 is 25% of what numbet, please explain.
Marisa can buy 3 oranges for 1.35 dollars ,four oranges for $1.80 or five oranges for $2.25 per second by 10 oranges for a price that fits this pattern or a bag
solove this fractions 7/64+ 20 7/8 +5/32=
The vitamin C tablets in a bottle have amass of 250 g. Each tablet has a mass of 500 mg. How many tablets are in the bottle. show your work or explain
The sodium atom loses an electron to form a sodium ion (Na+). Which statement is correct with respect to its atomic radius?
What was President Johnson's broad program of domestic policies called?
What are two peninsulas found in Mexico?