Lightskinn03 Lightskinn03
  • 14-04-2016
  • Mathematics
contestada

Jesse bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost?

Respuesta :

type1inator type1inator
  • 14-04-2016
For 3 pounds it would be $4.47
Answer Link

Otras preguntas

A grade has 81 girls and 72 boys. The grade is spilt into groups that have the same ratio of boys to girls as the whole grade. How many girls are in a group tha
6 divded by 2/3 = what
what are three physical properties of aluminum foil
solve using substitution, y=2x+5   y=6x+1
What is the historical significance of a republic
What is the historical significance of a republic
what are three physical properties of aluminum foil
What biome is New Caledonia considered?
What is the historical significance of a republic
6 divded by 2/3 = what