Needmathhelp14 Needmathhelp14
  • 14-04-2016
  • Mathematics
contestada

Will bought 24 juice boxes for $7.50. Which equation can be solved to find the amount each juice box cost?

Respuesta :

7pink7123 7pink7123
  • 14-04-2016
24/ 7.50 Is the equation

Answer Link

Otras preguntas

solve the equation for y: x=2y-3
Determine the slope of the line that passes through the points (5, 7) and (-1, 9).
katie ran 200 meters in 32 seconds.what was katies speed
multiply each equation by a number that produces opposite coefficient for x or y 4x +5y =7 3x-2y=-12
How does math plays a role in situations concerning the dreamers?? Plz I need help
Can some body help me with this geometry question please I need the answer asap
multiply each equation by a number that produces opposite coefficient for x or y 4x +5y =7 3x-2y=-12
HELP!!! effective verbal message formation is about being. 1) Supportive of others 2) Critical of the motives of others 3) informed about a decision process 4)
Which of the following is true about sources of stress? A. They vary based on age and location. B.They are stable across the lifespan. C.They have little impact
Which of the following tells you how much your credit card interest will be if you only pay the minimum balance each month?