rxican rxican
  • 11-02-2019
  • History
contestada

I need to know What is 24-5/8?

I need to know What is 2458 class=

Respuesta :

morgojohn78
morgojohn78 morgojohn78
  • 11-02-2019

To solve this, you need to find 5/8 of $24. So you multiply 5/8 x 24

5/8 x 24 = 15

So, Joaquin spent $15 on jeans.

Answer Link
brydenf427 brydenf427
  • 11-02-2019

$23.37 is your answer.

Answer Link

Otras preguntas

Correct the misspellings in these sentences.
TRUE OR FALSE: To make an object "active", you click on the picture, image, or object and it shows the bounding box.
if i can get 4 tastykake snack cakes. 4 for $5.00 how much would it be if i get 2 tastykake snack cakes?
Find the volume of the largest right circular cylinder that can be inscribed in a sphere of radius 6
4 pounds of grapes cost 5$ 7 pounds of grapes cost $8.75. What is the cost per pound?
On a very hot summer day, 5% of the production employees at Midland States Steel are absent from work. The production employees are randomly selected for a spec
Solve the quadratic equation by completing the square. x? + 10x + 22=0 First, choose the appropriate form and fill in the blanks with the correct numbers. Then,
how do i do this? geometry
Riley and Rhoda plan to buy several bags of dog food and a dog collar. each bag of food cost $7, and the dog collar cost $5.
when were fingerprints first used as forensic evidence