lee6027 lee6027
  • 12-02-2019
  • Mathematics
contestada

Nicole bought 8 boxes of chocolates.Each box cost $6.47 how much did she spend

Respuesta :

juzellynch
juzellynch juzellynch
  • 12-02-2019

Answer: She spent $51.76

Step-by-step explanation: 8 x 6.47

Answer Link
Ashlyrivera
Ashlyrivera Ashlyrivera
  • 12-02-2019

8.47

8.47

8.47 +

8.47

8.47

8.47

-----------

43 24.42

Answer Link

Otras preguntas

Use the algebra tiles to model x – 2. Then choose the answer that describes the correct tiles. One blue x tile and two orange tiles one orange x tile and two bl
What is the slope of the line that passes through the points (-9, -7) and (-11, -6) Write your answer in simplest form.
HELPPPP ASAP iwill give brain
Can someone help me with this please . Just need the missing word
A 9-pound bag of white rice costs $53.28. What is the price per ounce?
The finely divided, red, brown, and yellow soil-coloring minerals originate by what process?.
An airplane travels at a speed of 582 miles per hour to reach its destination in 4 hours. Determine the duration of the flight, if the airplane travels at a spe
Which characteristics were part of the abolitionist movement? 0 It pushed communities to get involved in reforms. o Abolitionists advocated for women's rights.
If the side of a cubical cell doubled, what would the cell then require? Select all the correct answers. A. eight times more nutrients B. to excrete eight times
2 Which sentence should be included in a summary of the story? A Epimetheus trusted Zeus more than he trusted his brother. B Prometheus made humans as powerf