josemartinez0421 josemartinez0421
  • 12-02-2019
  • Mathematics
contestada

fruit-o-rama sells dried pineapple forn 0.25 per ounce.mags spent a total of 2.65 on pineapple. how many ounces did she buy

Respuesta :

mick78 mick78
  • 12-02-2019
10.6 ounces I believe
Answer Link

Otras preguntas

The difference between the actual labor rate multiplied by the actual labor hours worked and the standard labor rate multiplied by the standard labor hours is t
Solution A has a pH of 7, and solution B has a pH of 14. Which statement best describes these solutions?
Một hộp đựng 10 phong bì bốc thư trúng thưởng trong đó 3 phong bì đựng 500 nghìn 7 phong bì đựng 100 nghìn. Bốc ngẫu nhiên liên tiếp hai phong bì. Nếu biết phon
Complete the table of inputs and outputs for the given function. g(x) = 3 - 8x g() 0 -5 3 Reset​
6 years ago paid 490,000 using 40 year straight line depreciation, what is the value
a. 1 ¾ +1 ⅙ + ______ = 7 1/2
everytime my bf gets upset i feel like i did something wrong or its because of me
This holiday season, Ms. Bastarache organized to give each 9th grader a $10 Dunkin Donuts gift card. Because she bought a lot of cards, Ms. Bastarache tipped th
what is the hcf of 11, 13 and 5​
what is the solution to the inequality |2n+5|>1​