lexiii2246 lexiii2246
  • 12-02-2019
  • Mathematics
contestada

Charolette bought packages of hotdogs for $4 each. Each package contains 8 hot dogs.If she spent $16 on hot dogs how many hot dogs did she buy

Respuesta :

Kaitn116 Kaitn116
  • 22-02-2019

Answer:

She bought 32 hot dogs.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of each variable. Write answers in simplest radical form.
What is the main advantage of the WebM video file format?A. WebM files are smaller and download faster than other video file formats, but do not sound as good.B
How did the social structure in France effect things politically?
Evaluate the following problem if x=2 y=-3x+4
7th grade and 30 points i have to show work
People from Finland call Valentine's day Ystävänpäivä. What does that mean?
Which is greater concentration in normal air, the concentration of oxygen gas or carbon dioxide gas?
Help me out with this question please I need help ✏️✏️
Where does the Moon get its light? A. the moon makes its own light B. the moon gets light from the sun C. the moon gets light from earth
What Is 5/6÷3/4 ? Please help​