fifi10
fifi10
15-04-2016
Mathematics
contestada
$3 dollars more than 4 times the cost of a pretzel
Respuesta :
lexieprescott12
lexieprescott12
15-04-2016
4 times 3
well if you have the cost of a pretzel then multiply that by 4 then add 3
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
If painters average painting 3/4 of a room with 2/5 of a gallon of paint, then they can paint, on average, ? Rooms per gallon
Happy Valentine's day in Spanish
write 39/40 as a decimal
Which was a major cause of the French and Indian war A. Waves of French settlers pouring into Mississippi Valley B. Disagreements between England and its coloni
Linear Expressions 6. Match the following equation to the correct situation. 2t + t = 3t The number of text messages Susie and Kristin have when Susie has 2
Why did independent city-states develop in ancient Greece? Choose all answers that are correct. A. Some of the city-states were isolated because they were islan
Which statement correctly describes Italy's climate? A. tropical summers and arctic winters B. cold, dry winters and hot, rainy summers C. hot, dry summers and
describe the relationship between temperature and kinetic energy.
What colony was purchased for the purpose of providing an outlet to the sea? Delaware New Jersey Pennsylvania
Which pronoun agrees with the antecedent? Both carrots and sweet potatoes get __________ color from beta-carotene. A. theirs B. its C. they D. their