Maiaharris
Maiaharris Maiaharris
  • 16-02-2019
  • Mathematics
contestada

How to do that problem?

How to do that problem class=

Respuesta :

Miraculous7
Miraculous7 Miraculous7
  • 16-02-2019
Its algebra.. try making a statement with x or ys. Ex: if i wanna know for every 4 cookies in how many pack or sumthing.. i do 4x=how many packs they need
Answer Link

Otras preguntas

A test asked students to find the ratio of circles to triangles.Greg got 5:2 as his answer and Paige got 2:5.Do there answers mean the same thing?
Help Please.Find y when x = 1, if y = 3 when x = 2.
The value of -7 + 24 ÷ (-3)(2) is _____.
The school has budgeted $3,500 for an end-of -year party in the local park. The cost to rent the park shelter is $250. How much can the student council spend pe
What's 3 million divided by pi​
An atom has 5 protons, 7 neutrons, and 5 electrons. What is it's atomic mass?
Directions: You must answer the following questions. It is not enough to answer a question by merely listing facts. You must present a cogent argument related t
as you are talking to a friend on your cell phone, you might find that you can’t hear them because they are speaking very softly. if you ask them to "speak up,"
Which 4 specific properties cannot be used to identify a substance?
I Need help right away plzzzzz