bellyboo6205 bellyboo6205
  • 12-03-2019
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. • Pumpkins cost $1.80 per pound. • There are 16 ounces in 1 pound.

Respuesta :

crystalclear99 crystalclear99
  • 12-03-2019

The pumpkin cost $3.96

Answer Link

Otras preguntas

graph the function y=1/2sin(x-pi/4)
Which statement is true about the thyroid hormones? (1) They increase the rate of metabolism in cells throughout the body. (2)They control how quickly cells use
How do you round 5 1/8 to the nearest whole number
How did Watson and cricks model of DNA incorporate the research of other scientists ?
Many of the Southern colonies were founded as proprietary colonies. What drew proprietors to this area? How did they make money?NEED RIGHT THIS MINUTE PLEASE!!!
Which statement is true about the thyroid hormones? (1) They increase the rate of metabolism in cells throughout the body. (2)They control how quickly cells use
On Tuesday, Donovan earned $9 for 2 hours of babysitting. On Saturday, he babysat for the same family and earned $31.50. How many hours did he babysit on Saturd
Shedding of the exoskeleton is called a. molting. b. bolting. c. incision. d. extrasensation
What multiplies to 42 but adds up to 17?
What is 1/4 of $8.000 dollars?