joziane
joziane joziane
  • 12-03-2019
  • Mathematics
contestada

john brought two 40 cent stamps. how many cents did john spend time on​

john brought two 40 cent stamps how many cents did john spend time on class=

Respuesta :

usethisemailforjunk usethisemailforjunk
  • 12-03-2019

Answer:

The total would be 80 cents for the stamps :)

Step-by-step explanation:

  1. 40 × 2 = 80

Answer Link
brianna1694 brianna1694
  • 12-03-2019

40×2=80

so he spent 80 cents on 2 things of stamps

Answer Link

Otras preguntas

Many historians cite the theme of the Treaty of Versailles as “make Germany pay”. Give three examples that would give validity to this theme. Make a claim about
Please answer this question IT IS NOT AVTEST DONT TRY TO DELETE IT.
Show all work to multiply (3+ square root -16) (5 – square root -25)
PLZ NEED HELP I GIVE BRAINLYS Which sentence uses a linking verb? O A. Sentence 1: Penicillin, one of our most important drugs, come from mold. O B. Sentence 6:
Please Help Quickly I Need Help ASAP
rior areas of the climate rt trees kr ldcats, wil ound in th topping Mediterrar literranear bts, and gr nifers, ar o sem: pl 8. Air pollution is also a serious
Rahib’s Agreed to be the cinematographer for a new action film. There will be a lot of stunts in action in the forest and the side of a mountain. Aside from his
A 12-ounce box of fruit loops is on sale for $2.88, What is the unit cost (what is the price per ounce)
Prezario's has 25,000 shares of stock outstanding with a par value of $1 per share. The current market value of the firm is $847,000. Currently, the retained ea
How many 1/6's are in 45/2