AthenAt6428 AthenAt6428
  • 14-03-2019
  • Mathematics
contestada

If swiss cheese costs $4.78 per pound and provolone cheese costs $3.20 per pound, how much would it costs to buy 0.5 pound of each?

Respuesta :

Giosmash
Giosmash Giosmash
  • 14-03-2019
Swiss is 2.39 and the provolone is 1.6
Answer Link

Otras preguntas

use counters to find the quotient and remainder
A=2:b=5:c=? How do i find length of hypotenuse right angle triangles
What the answer to 1*30
at a hockey game a vender sold a combined total of 234 sodas and hot dogs the number of the hot dogs sold was 50 less than the number of sodas sold find the num
Why did the united states want to build a canal through central america?
what is the point-slope equation of the line with slope 5/2 that goes through the point (-2, 7)
Which of the following is a technique to achieve the illusion of forms projecting into space? a.)chiaroscuro b.)composition c.)foreshortening
What is the name for the inner fluid-filled space of the chloroplast?
Hello, help me! Complete each second sentence using the word given, so that it has a similar meaning to the first sentence. Write between two and five words in
Which statement best summarizes this excerpt from Leo Tolstoy’s The Death of Ivan Ilyich? And in imagination he began to recall the best moments of his pleasan