notsmart8594 notsmart8594
  • 12-04-2019
  • Mathematics
contestada

The cost, c, of paper towels, based on the number or rolls, r, is given by the following equation.

c = 1.29r

What is the unit rate?

Respuesta :

vkcentral03 vkcentral03
  • 12-04-2019

Answer:

1.29

Step-by-step explanation:

Unit rate is for one, i believe

Answer Link

Otras preguntas

Is this equation balanced or unbalance? 2NaOH + H2SO4= Na2SO4+ H2SO4
alexander hamilton wanted to pay off all national and state debts to do what?
HELP ASAP!! Verona is solving the equation –3 + 4x = 9. In order to isolate the variable term using the subtraction property of equality, which number should sh
Determine the constant of proportionality, k, and interpret it in the context of each problem. 2) The graph shows the relationship between the number of euros J
Can someone translate this for me please? I’m in Spanish and I have to compare friendships in the US and friendships in Spanish speaking states for an assignmen
Can you help me please help i will give you a branlist and it science
Help me please ASAP!! :(
Carl spent $200 in six days. He spent $60 on the first day. He spent the same amount of money during the next five days. a. Write an equation that can be solved
BRAINLIEST!!!!! Are giraffes mammals?
Using Linear Pairs to Find an Unknown Value What is the value of x? SEE 030 45 т (3x) 55 70 R O 60 W