letir letir
  • 15-04-2019
  • Mathematics
contestada

A 12in pizza costs 7.95 how much would a 20in pizza cost?

Respuesta :

687544
687544 687544
  • 15-04-2019

Answer: $13.25

Step-by-step explanation: If a 12 inch pizza costs 7.95 you can divided 7.95 by 12 which equals 0.6625. This is the price per inch. 0.6625 x 20 = 13.25.

Answer Link

Otras preguntas

-7 = [tex]\frac{p + 3 }{2}[/tex]
NEED HELP ASAP ?!?!?!?!?!?!?!?!
Robby has a house that appraises for $125,000. Robby qualifies for an 85% LTV. He owes $63,000 on his first mortgage and $5,000 on his second mortgage. He would
palabra parasintetica para café​
The volume of air in a diving bell changes as it descends into deep water. If the air in a diving bell occupies 9.50 L at 1.02 atm and 20.1°C, what will be the
What is a good stimate of 380% of 60
Which of the following is a correct method header for receiving a two-dimensional array as an argument? a) public static void pass My Array(int[],int[] myArray
Explain how technology has changed to improve the diagnosis of a person's health condition?
equation that works for (3,21) and (21,3)
Clare and Noah play a game in which they earn the same number of points for each goal and lose the same number of points for each penalty. Clare makes 6 goals a