kauaggatip33ivd kauaggatip33ivd
  • 12-06-2019
  • Mathematics
contestada

20 pen cost $1.60 what is the unit rate

Respuesta :

devineluv
devineluv devineluv
  • 12-06-2019

1.60/20 =0.08

0.08 per pen
Answer Link
lilmissjenkins05 lilmissjenkins05
  • 12-06-2019

Answer:$0.08 per pen

Step-by-step explanation:

$1.60/20=0.08

Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

what are runes? thanks in advance
Montesquieu's Spirit of the Laws proposed what?
What is an Alma Mater?
Can someone show me how to factor this? 5k-35
could you help me out What Is Yiddish?
How do you get the answer 3a -5 from: -3a - (5-6a)?
What Does 'Hold Water' Mean?
How do you get the answer 3a -5 from: -3a - (5-6a)?
Calculate the conductance of a conduit the cross-sectional area of which is 3.0 cm2 and the length of which is 9.0 cm, given that its conductivity is 0.80 ohm-1
Given: Q1 = 3.0 × 10-5 C Q2 = 4.0 × 10-5 C K = 9.00 × 109 N × r = 3.0 m, determine F. _____ N