Jessicatef Jessicatef
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one pineapple for $4, then
how many can you buy with $12?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-08-2019

Answer:

you can buy 3 pineapples

Step-by-step explanation:

$4(3)= $12 total

Answer Link

Otras preguntas

Sally has just finished her thirty-fifth year with her company and is getting ready to retire. During her thirty-five years, Sally’s average annual salary was
Nonrenewable resources, like fossil fuels, were produced through biological processes.Please select the best answer from the choices providedTF
Can a physical change, change what a substance is
This climate gets cold enough to snow, but may also get quite warm. What is this climate? a. tundra b. Mediterranean c. mesothermal d. polar e. microthermal
The first division of political parties came about because of what issue? A. Spending of Congress B. Ratification of the Constitution C. Immigration D. Voter re
A metric unit of mass that is equal to its a fraction 1/1000 of a gram is called a what??
explain the nature of documents that can be suitable for merging
1. The process by which the Constitution was approved by the states is known as A. vetoing. B. ratification. C. impeachment. D. levying.
what is 6 20/40 in its simplest form
How many people will 5 pitchers serve if one eight pitcher serves one person