jocelyn0 jocelyn0
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

Jelly fakes sell for 1.23 for 1/4 pound bag how much for one pound of jelly fakes?

Respuesta :

salatulmaghrib
salatulmaghrib salatulmaghrib
  • 11-08-2019
1.23*4=4.92 for one pound of them
Answer Link
celese98stu
celese98stu celese98stu
  • 11-08-2019

Answer:

$4.92

Step-by-step explanation:

If its $1.23 for 1/4 of a pound you have to multiply 1.23 by 4.

1.23*4=4.92

total: $4.92

Answer Link

Otras preguntas

is there anyone that can solve this for me and tell me how they got the answer?
Someone please show me how to solve word problems
What happens when buboes burst?
Determining the slope A(-1 ,3) B (-2 , 5 )
Please help me with this algebra PLEEASSEee!!!
1 My position is this, taxation and representation are inseparable; for whatever is a man's |own, is absolutely his own; no man has a right to take it from him
Where do the largest cinco de mayo celebrations take place?
People with high levels of __________________ religiosity, who view religion as a means to an end, tend to have high levels of prejudice.
There is a stack of 10 cards, each given a different number from 1 to 10. Suppose we select a card randomly from the stack, replace it, and then randomly select
Some foods, like _____, fit into more than one food group on My Plate margarine strawberries beans watermelon