alpha41
alpha41 alpha41
  • 15-08-2019
  • Mathematics
contestada

Joshua spen $22.68 on apples. If apples cost $1.89 a pound, now much a
he spend per pound?

Respuesta :

moniya23
moniya23 moniya23
  • 15-08-2019
He spent 12 dollars on each oou day
Answer Link

Otras preguntas

what is the door to America
Over time what could happen to an underwater island that forms near a mid-ocean-ridge
The high gross national product (GNP) of the United States is a direct reflection of its _____. freedom history government...? wealth...?
What action did President Woodrow Wilson take that sent a strong message to the American people about his new "moral diplomacy"?
Iced tea, x, costs $4 per gallon and lemonade, y, costs $6 per gallon. You need to purchase at least 9 gallons of drinks for a neighborhood picnic, but have at
A board that measures ¾ feet long is cut into 6 equal pieces. What is the length of each piece?
Finish the following sentence: Victor _____ terminar su trabajo antes de que _____ marque las 3:15 p.m. necesita, el reloj necesitamos, el reloj necesitaís, el
Please help In at least three complete sentences, write a character analysis for the protagonist in your selected novel. Include literal, interpretive, and eval
This is characterized by the symbol <, and is always read from left to right. Example: the phrase Cindy's wages were less than $50 this week can be written
Which inequality has the solution of{ x| x > 3 or x < -3}A.) |2x| >6B.) |2x| <6C.) |2x| _> 6D.) |2x| _< 6(imagine the lines are under the less