8932992 8932992
  • 12-10-2019
  • Mathematics
contestada

Can i have some help?

Can i have some help class=

Respuesta :

justintylerla
justintylerla justintylerla
  • 12-10-2019

Answer:

Produce per pound costs less than meat per pound because the (need options) of the graph for meat is (steeper?) than that of the graph for produce.

The steepness of the graph the unit rate in pounds.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How are atoms in a compound held together?
What is the integer for 3 people join?
A toy company produces two kites whose shapes are geometrically similar. Find the length of the missing side of the smaller kite
A salesperson ratio of successful signups to the number of people called is .125.  This month, the salesperson has 25 signups.  How many people did the salesper
the pet store sells bags of pet food. there are 4 bags of cat food. one sixth of the bags of food are bags of cat food. how many bags of pet food does the pet s
What does como se dice mean?
Why did king george the third tax the american colonists
To assert something. He _____s he didn't do it. Add two letters from aim ( this is a word ladder ) ( English was the closest subject for this )
Is Ba(NO3)2 covalent or ionic
A student who weighs 500 newtons climbed the stairs from the first floor to the third floor,15 meters above, in 20 seconds. How much work did she do