ashley067 ashley067
  • 14-10-2019
  • Mathematics
contestada

blueberries cost $4.00 per pound. how many blueberries can you buy for $1.00

Respuesta :

loveqksxkswjdrnr
loveqksxkswjdrnr loveqksxkswjdrnr
  • 15-10-2019

Answer:

1/4 of a pound

Step-by-step explanation:

$1 is 1/4 of $4, so you can by 1/4 of a pound

Answer Link

Otras preguntas

How did the 12 tables of Rome inspire the us constitution? The us constitution is a written set of laws The us constitution established the government The us
Write a summery of the passage "The Adventure Itself"
Help me please I can’t do it
which of the following correctly describes the main purpose of the narrative in this paragraph? developing character creating conflict creating setting resolvin
In a game of pool, a cue ball rolls without slipping toward the stationary eight ball with a momentum of 0.23 kg m/s. After the two balls collide, the final mom
What is a search engine? A) A program to build websites and web pages B) A system that locates information on the World Wide Web. C) The way people interact wi
Read the passage. Then answer the question that follows. PORTIA. I would have had thee there and here again Ere I can tell thee what thou shouldst do there. [As
Chloe has finished 60% of her test. She has answered 18 questions. How many questions are on the test?
How are the people of the Ancient Israel DIFFERENT from the Sumerians?​
what are the right answers