mayaisnotsmart mayaisnotsmart
  • 15-10-2019
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate to the nearest cent per ounce. Compare.
7. a. A 24-ounce box of comfiakes costs $4.59

Respuesta :

kaitlynnncookies kaitlynnncookies
  • 15-10-2019

Answer:0.19

Step-by-step explanation: take 4.59 and put it inside the division and Put 24 on the outside to get 0.19125 and usually you round it to get .19

Answer Link

Otras preguntas

In the context of the passage as a whole, the first paragraph (lines 1–6) primarily serves to challenge existing ideas about the topic the authors will address
how has nepal enhanced the feeling of brotherhood?​
Help me with this question please:)!!
Which of the following is not added to the basic part of a word? O prefix O root O suffix
All chi 18. How is the graph of y = 4(2}X-3 translated from the graph of y= = 4(2)X? 3 units up 3 units right 3 units down 3 units left
what should be added to (-5 a2b - 9 ab) to get a2b + 3 ab?​
Simplify (-x)^6 Write your answer with only positive exponents
directions write s if the set is similar fraction and d if the set is dissimilar fraction​
please tell me fast ​
Severe symptoms of food allergy