sandy138 sandy138
  • 15-10-2019
  • Mathematics
contestada

Blueberries cost $2.65 per pound and you by 1.2 pounds how much do you pay

Respuesta :

Flamecaster
Flamecaster Flamecaster
  • 15-10-2019

Answer:

$3.18

Step-by-step explanation:

Multiply the cost by the amount bought.

2.65*1.2=3.18

Answer Link
loveqksxkswjdrnr
loveqksxkswjdrnr loveqksxkswjdrnr
  • 15-10-2019

Answer:

$ 3.18

Step-by-step explanation:

You multiply 2.65 by 1.2

Answer Link

Otras preguntas

please help I am crying so hard right now
The costs for going to a dog beach are $7 for 1 dog, and $2 for each additional dog. Write an equation for this situation, when going to the beach with at least
Mikala bought an 18-kilogram bag of dog food. Her dogs eat 2 kilograms of food every 3 days. At this rate, how many days will it take Mikala’s dogs to eat all 1
What is the difference in cost between Central High and Paul Laurence Dunbar High School?
Hey need help with this ASAP giving a lot of points
The two-way frequency table below shows the results taken from a survey of 500 randomly selected adults aged 25 to 49. They were surveyed on their preference be
Timmy estimated he would spend $9 at the candy store. He went a little over-budget and spent $12. What was the percent error?
Which is true about the tundra biome? a. It receives less direct sunlight than any other biome on earth. b. It has more trees than any other biome on earth. c.
he northern pike can grow a leangth of abt 1 m. write this length in millimeters and in centimeters
which is not not a possible r value