bonwya2500 bonwya2500
  • 15-10-2019
  • Mathematics
contestada

If 3 3/ 4 lb. of candy cost $18.75, how much would 1 lb. of candy cost?

Respuesta :

peepeeAP
peepeeAP peepeeAP
  • 15-10-2019

Answer:

5.

18.75/3.75 (3 3/4) = 5

Answer Link

Otras preguntas

Given f (g (x)) = x + 4 and f (x) = 3x + 5, find g (x).​
find the volume and round to the nearest whole number
¿Alguien sabe como se llaman estas figuras en inglés?
Several students named their favorite flavor gum. Write the ratio that compares the number who chose fruit to the total number of students. Write in all 3 ways.
Today ABCDEFGH. What letter comes three to the right of the letter that comes immediately to the left of the letter that comes three to the right of the letter
 can we judge people in history through our modern Len and still be fair to them yes or no
Please help me whoever gets the answer right first will get brainliest
write the equation of the line?
Solve. The perimeter of a triangle is 50 centimeters. Find the lengths of its sides, if the longest side is 8 centimeters longer than the shortest side, and the
Question 1 Match the effects of alcohol to the part of the brain that is being affected. This is an application exercise. You will have to use your knowledge of