Store A is selling cookies 10 for $6.50 and Store B is selling the same cookies 6 for $3.60.
Part A
What is Store A's unit rate? HINT: divide
Part B
What is Store B's unit rate? HINT: divide
Part C
What store has the better buy? HINT: compare - which one is less expensive