jessica2robinson
jessica2robinson jessica2robinson
  • 12-11-2019
  • Mathematics
contestada

Fresh local produce is sold on street corners. You can buy a bunch of 3 bananas for $2. How much would it cost for a bunch of 7 bananas

Respuesta :

JuarezEvelyn49 JuarezEvelyn49
  • 12-11-2019

Answer:

14

Step-by-step explanation:

2x2x2x2x2x2x2

Answer Link

Otras preguntas

Theo saved $20 of his allowance money to buy art supplies. He bought a box of oil pastels for $6.20 and then spent ⅓ of the remaining money on new paintbrushes.
Help me please please please
(1−x21​)5)=?can someone help me ​
Andy and Sylvie each incorrectly simpilfied the expression: -3-4(2x-3). Andy : -14x + 12 Sylvie: -8x - 6 Explain the errors and give the correct answer.
(HELP ASAP AM IN CLASS) Countries in Central America were part of the Era of Exploration when the Spanish came to the New World to search for gold and riches. W
Which of the following is an example of a management factor of production? A. training B. machines C. warehouses D. cash
Please help! Spanish questions incoming!
What is the result of 90.425 subtracted from 48.4?
What is: Factorise 7−x^2
Mention One invader of North Africa and then explain how this invader have influenced the culture and religion of the people in North Africa ?