SxnshxneKxd
SxnshxneKxd SxnshxneKxd
  • 12-11-2019
  • Mathematics
contestada

a water hose cost 3.60 per metre. Sam buys a 4.5 m long hose. how much does sam pay?

Respuesta :

brandoninfo4200000
brandoninfo4200000 brandoninfo4200000
  • 12-11-2019

Answer:

This will cost $16.20. $3.60*$4.5=$16.20

Step-by-step explanation:

Answer Link
weirdworld111
weirdworld111 weirdworld111
  • 12-11-2019

Answer:

$16.20

Step-by-step explanation:

3.60x4.5=$16.20

Answer Link

Otras preguntas

4(3x-5) + 7xplease help me​
Devon purchased a new car valued at $16,000 that depreciated continuously at a rate of 35%. Its current value is $2,000. The equation 2,000 = 16,000(1-r) t repr
Which shoes two expressions that are equivalent to (-8)(-12)(2)?
Cara is running a study to examine the effect of music on mood. She randomly assigns participants to three conditions — rock, jazz, and country. She has the par
x-3 (x+2) is less than 4x
What factors could have caused tut to fall from his chariot
what is cell division​
Can somebody help me with this math problem?
The vinegar was used to remove the shell from the raw egg. What other effects did the vinegar have on the egg?
Which region is colored purple in this periodic table of the elements? A. metals B. metalloids C. nonmetals D. noble gases