Nickolas1749 Nickolas1749
  • 12-11-2019
  • Mathematics
contestada

Denise works for 3 hours and earns 19.50 How much does she earn in one hour?

Respuesta :

mexicanvanilla
mexicanvanilla mexicanvanilla
  • 12-11-2019

Answer:

she earns 6.50 per hour

Answer Link
tharvey02p91zro tharvey02p91zro
  • 12-11-2019

Answer: $6.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

10 The table shows the cost of blueberries at a local farmer's market. What is the unit price for one ounce of blueberries? Ounces Cost $1.80 $3.60 $5.40 1 12 1
find the x intercepts for the parabola defined by the equation below. y=x^2-9x+18​
sketch a graph of -9x+6y=18
The Internet began when a large company wanted to sell products online. True or flase?
10 The table shows the cost of blueberries at a local farmer's market. What is the unit price for one ounce of blueberries? Ounces Cost $1.80 $3.60 $5.40 1 12 1
In what ways the skill of being able to evaluate the quality of reasoning on all sides will better enable you to discover what is true and to make better choice
The seventh grade wants to break last year's record of 78 coats collected for the annual clothing drive. They have already collected 13 coats. Part A Write and
Autobiography of an umbrella
help me please If Jay loses muscle size after taking a break, this loss is called _____. hypertrophy atrophy muscle fiber loss an overuse injury
the quotient of 35 and