allanancook allanancook
  • 12-11-2019
  • Mathematics
contestada

In january of 2006,an ounce of silver sold for $9.50. How much was 3.75 ounces worth at that time?

Respuesta :

kira829
kira829 kira829
  • 13-11-2019
$35.63 because $9.50 times 3.75 is 35.625 and you round it to the nearest cent and u get that
Answer Link

Otras preguntas

1. Read the following sentences from “The Censors.” Only his darling mother worried, but she couldn’t get him back on the right road. She’d say, thought it wasn
Oliver uses the gcf and the distributive property to rewrite this summer 64+96
Organisms get the energy and building materials that they need from food. what is the ultimate source of energy for food?
Where would √39 be on a number line? Question 18 options: A number between 3 and 4 A number between 6 and 7 A number between 7 and 8 A number between 8 and 10
Complete this sentence: a mixed economy combines elements from market and _______________ economies. in a mixed economy, both individuals and ____________ parti
Fifteen books for $22.50 find the unit rate
In "The Story of David," what happens when the two armies pitch their camps on hilltops separated by a valley? A. They both try to make peace with each othe
the iliad and the odyssey are what? epics, myths, fables or legends
6co2 (g) +h2O (/) C6H12o6 +6O2(g) what is the statement and why is an endothermic reaction?
Which is NOT a process in the second trimester? A. The baby uses all five senses. B. Hair, eyebrows, and eyelashes develop. C. Finger and toenails grow. D. The